Bohužel, takový je svět. Ovšem je třeba důrazně varovat před vytažením nože na člověka. Pouze pokud má on zbraň stejnou, nebo vyšší, třeba pistoli. Ale nestrašme.
Nůž v kapse se hodí i k jiným účelům, někdy dokoncemůže život i zachránit. Na výletě je jeho použití jasné, je potřeba nakrájet salám, nebo sýr, nebo cokoli. Proto je nůž doslova nutností.
Mimo nože zavíracího nelze jiný v kapse nosit. A nůž v pouzdře může za jistých okolností působit nepatřičně, nebo dokonce i překážet. Proto je dobré obstarat si něco jiného. Výborné mohou být nože vystřelovací, kterých čepel se zasune a v kapse může být třeba týden. Nehrozí, že když na něj zapomenete a pro něco sáhnete, uřežete si kus palce. Ledaže byste jej zapomněli zavřít, tedy, uschovat jeho čepel. Ale to by vám pak zase do té kapsy asi nevešel, že ano.
Nuže, v zásadě jsou typy vystřelovacích nožů dva. Jeden, kterého čepel vyjíždí přímo z rukojeti, a to směrem dopředu, a druhý, které ho čepel vyskakuje z boku. Na rozdíl od zavíracího tento má pružinu, která čepel „vyhodí“.
O tom, který je lepší se vedou sáhodlouhé debaty a spory. Ten preferuje boční, onen zase přední. Kdo z nich má pravdu? Každý. Oba mají tu svou. Někomu může vyhovovat ten druhému zase onen. Zde je to závislé i na majiteli který zvolí a se kterým se mu bude lépe pracovat. To znamená, který se mu bude lépe držet v ruce, se kterým si neufikne třeba špičku nosu a je prostě takový, se kterým se sehraje.
Materiálově mohou být třeba oba shodné. Ale způsob vyjíždění čepele je odlišuje.
Tento nůž pak neslouží jen k frajeřině a vytahování se. Může být pomocníkem v jakékoli ošemetné situaci. Nikdy nevíte, co se může semlít a kdy jej budete potřebovat. Ostatně, většina jich bývá vyrobena z lehkých slitin https://slovniky.lingea.cz/italsko-cesky/obstarat aby v kape netížil a netahal vám třeba sako na jedné straně až k zemi.
Každý člověk si pak musí sám vyzkoušet, který nůž mu lépe vyhovuje a pak si s ním práci nacvičit.